O Veselej vede

Kedy sa deti najviac naučia?

Keď môžu samé, slobodne a bezpečne skúmať, objavovať, hrať sa.

Prostredie, kde je toto možné, poskytujeme deťom vo Veselej vede. Prostredie, kde môžu slobodne prejaviť svoju prirodzenú zvedavosť a túžbu objavovať... Skúšať “čo to urobí, keď...”, so sprievodcom - lektorom a bez strachu zo známok, zlyhania alebo hodnotenia. Veríme, že najväčších objavov obvykle nedosahujú tí, ktorým sa podarí všetko na prvýkrát, ale tí, ktorí i po mnohých nezdaroch dokážu pokračovať.

Tábory približuje reportáž z Hlohovca a video z letného tábora na ZŠ

"Chcem deťom ukázať, ako zábavné a fascinujúce môže byť učenie, keď sa pustíme do skúmania a experimentovania."

Zakladatelka
Mgr. Martina Fialová
zakladateľka Veselé vedy

Inšpirácia k založeniu Veselej vedy bola jasná. Vyštudovala som biológiu a zároveň som maminkou troch bezchybných, šikovných a zvedavých detí. A pretože rovnako šikovných a nadaných detí behá po svete veľa, chcela som aj im ukázať, ako zábavné a fascinujúce môže byť učenie, keď sa pustíme do skúmania a experimentovania. K rôznym témam z biológie, chémie a fyziky som zostavila sady experimentov, ktoré s deťmi robíme na krúžku Veselej vedy.

Sama som ako dieťa prostredie laboratória milovala, bolo tam toľko tajomných fľaštičiek, farebných vodičiek, zvláštne tvarovaných nádob… a pokusov v škole zúfalo málo, skoro nič nám do ruky nepožičali!

Teraz s radosťou zisťujem, že rovnako ako vtedy ja, sú fascinované i dnešné deti. A tak som moc rada, že s nimi môžem tú objavnú cestu laboratóriom podnikať, odhaľovať im tajomstvá fungovania prírody a hlavne - nechať ich skoro na všetko siahnuť.

Naším poslaním je prebúdzať u detí záujem o prírodné vedy a technické odbory. A ako sa nám to darí môžete vidieť napríklad v reportáži Českej televízie z Veľtrhu vedy, kam nás k spolupráci prizvala Akadémia vied Českej republiky.

Pozrite sa na vysielanie detských “Zpráviček” na programe Českej televízie

Čo o nás povedali rodičia?

Dobrý den, konečně jsme se dostali k prohlédnutí fotek z příměstského tábora Veselé vědy v Novém Boru. Moc vám děkuji za váš čas a nápady, Vojta byl velmi spokojen. Pokud uskutečníte příští rok opět tento tábor (nejlépe v tomto termínu), určitě se zúčastní. Přeji vám mnoho úspěchů.
Jitka Vaňourková
Dobrý den Andreo a Ondřeji, děkujeme Vám za zorganizování a vedení Vaše skvělého tábora! Syn byl po celou dobu tábora spokojený a užíval si mnoho krásných zážitků. Budeme rádi, pokud o Vás zase uslyšíme. Klidný zbytek léta!
Rodiče Matyáše - Martin a Jana
Dobrý den, chci Vám poděkovat. Nepochybovala jsem, že kroužek bude zajímavý a syna bude bavit, ale že bude chodit domů tak nadšený, jsem opravdu nečekala. Vybral si ho sám a protože jsem měla velmi dobré reference, neváhali jsme. Jsem opravdu moc ráda, že svůj úterní volný čas tráví s vámi a vašimi pokusy. Ještě jednou děkuji za sebe i za něj.
Spokojená maminka
Dobrý večer, moc Vám děkujeme za snímky. Filip byl z Vašeho tabora nadšený. Děkujeme. S přáním krásného večera
Anna Machačková
Dobrý den. Děkujem za krásny tábor.Děkujeme za Kubíčka.Přijel naprosto spokojený a nadšený. Vám i Vašemu synovy patři velké díky. Jste užasni. Kluci si Vás nemužou vynachválit.
Deakovi
Dobrý den. Děkuji za hezkou ukázku videa z kroužku robotiky. Matěj je nadšený a já spokojená, že jsme našli kroužek, který ho baví. Hezký den
Jiřina H.
V době koronavirové: Velmi jste mne potěšili a opravdu Vás musim pochválit, a to především za toto: - připravujete online hodiny na YouTube pro děti a používáte doma dostupné materiály - nabídli jste hodně alternativ, jak řešit zrušené hodiny a NAVÍC ani jedna z alternativ není, že jsou hodiny zrušené bez náhrady - u náhrady v 1.pololetí přemýšlíte dopředu a nabízíte, že se můžeme definitivně rozhodnout až v září, až budeme znát rozvrh. Děkuji moc a moc, jste super.
Petra Doksanská

Naše hodnoty

  • hravo
  • slobodne
  • s rešpektom
  • samostatne
  • bezpečne